Kreowanie życia w praktyce

Jak szukać przyjemności tu i teraz?

30 maja 2017

Ostatnio w bardzo ciekawym artykule (link tutaj) przeczytałam zdanie, które wiele mi wyjaśniło.

Nie idź przez życie szukając pasji, ale odnajdź pasję tu i teraz.

Całe swoje życie myślałam, że trzeba mieć w życiu pasję, znać swoje powołanie. Uważałam, że dopiero ta świadomość, może dać mi prawdziwe szczęście. Nie od dzisiaj się przecież mówi, że dwa najważniejsze dni w życiu każdego człowieka to ten w którym się narodził i ten w którym odkryje po co. Jednakże, jak się okazuje, szczęścia nie trzeba szukać, wystarczy je samemu sobie TWORZYĆ! Wręcz należy, odnajdować przyjemność tu i teraz, w rzeczach które wykonujemy codziennie, w tym co właśnie teraz robimy.

Uświadomiłam sobie w jaki sposób mam być uważna, w jaki sposób wprowadzić uważność do mojej codzienności. Z trudem przychodzi mi skupianie się na danej czynności, często fiaskiem kończyła się moja medytacja – nie potrafiłam utrzymać myśli na jednej rzeczy. Teraz, nawet podczas mycia naczyń „wchodzę” w stan uważnościdoświadczam przyjemności z trywialnej czynności.

Szukam, w tym co robię, tego co może dać mi frajdę. Jak coś robię, to doświadczam tego. Smakuję, „delektuję się”. Jak myję naczynia to cieszę się, że z taką łatwością usuwam brud. Jak gotuję, to z wielką starannością przygotowuję posiłki, bo gotuję dla mojej rodziny. Jak sprzątam to z uśmiechem dopieszczam to, co dla mnie jest istotne, bo mam świadomość tego, że będę na to patrzyła przez najbliższe kilka dni. Jak idę wynieść śmieci, to wiem, że dzięki temu będzie w domu czyściej i z radością pozbywam się z domu niepotrzebnych rzeczy. Czerpię radość ze wszystkiego, co robię. W staniu w kolejce również szukam plusów – mam wtedy czas tylko i wyłącznie dla siebie.

Odnajduję przyjemności w życiu tu i teraz. „Jestem” w każdym momencie swojego życia. Świadomie szukam przyjemności, w tym co muszę wykonać, bo skoro i tak muszę to zrobić, to mądrzej jest znaleźć w tym pozytywy i czerpać z tego radość, niż z nadąsaną miną odklepać codzienność.

Sobie i Wam życzę, samych przyjemności w życiu tu i teraz. Bo pamiętajcie, nie macie nic na pewno, oprócz najbliższych 5 minut. I to od Was zależy jak je przeżyjecie…

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply