Moja odpowiedź na życie

Moje Ikigai

18 grudnia 2017

Już jakiś czas temu rozważałam filozofię życia najdłużej żyjących ludzi na planecie Ziemia, ale dopiero od kilku dni dogłębnie przyglądam się „powodowi do życia” (reason for living).

Koncepcja sekretu długowieczności mieszkańców wyspy Okinawa zawarta jest w popularnym diagramie venna, który ilustruje zależności między odpowiedziami na cztery pytania:

 1. Co kocham?
 2. W czym jestem dobra?
 3. Za co mnie wynagrodzą?
 4. Czego potrzebuje świat?

Według twórców tego diagramu, połączenie tych wszystkich czterech sfer powinno spowodować zharmonizowanie życia i osiągnięcie Spełniania.

Poznasz swoją pasję jak połączysz odpowiedzi 1 i 2

Poznasz swoją misję jak połączysz odpowiedzi 1 i 4

Poznasz swoją profesję (zawód) jak połączysz odpowiedzi 2 i 3

Poznasz swoje powołanie jak połączysz odpowiedzi 3 i 4

a

pasja + misja + zawód + powołanie = Ikigai (Spełnienie)

Ta filozofia jest bardzo spójna z moją obecną, ponieważ sama dążę do bycia nieustannie w procesie Spełnienia – wewnętrznym poczuciu spokoju, równowagi i harmonii. Jestem pewna, że Spełnienie to takie Ikigai, proces w którym świadomie reaguję na wyzwania. To połączenie swojej pasji, misji, specjalizacji i powołania w Jedno. W coś co sprawia, że chce nam się codziennie wstawać z łóżka, że mamy swój powód, że odczuwamy miłość do tego co robimy.

Pomocne w określeniu swojego Ikigai mogą być poniższe pytania:

 1. Co kochasz? Jakie są Twoje wartości? Co już masz? Co jest Twoją mocą? Bez czego nie mogłabyś żyć?
 2. Jakie są twoje talenty? (jeżeli ich nie znasz, to proponuję je poznać!)
 3. Jaka jest Twoja specjalizacja? Jaką usługę mogłabyś świadczyć? Za co ludzie mogliby Tobie płacić? Jaki jest Twój message wg Taisji Laudy?
 4. Czego według Ciebie potrzebuje Świat? Gdzie dostrzegasz braki? Czego mu brakuje?

Zachęcam do przeanalizowania tych pytań, spisania sobie odpowiedzi i określenia swojego Ikigai. Jestem pewna, że świadomość samego siebie rozszerza nam wrota do naszego Ducha i pozwala nam przejść na wyższy poziom istnienia. Otwierają nam się wówczas drzwi do radości, niezależne od jakichkolwiek zewnętrznych okoliczności.

Ja prawie tydzień pracowałam nam swoimi odpowiedziami*, ale było warto.

Samoświadomość jest Boska! Polecam! 😎


Niech moje odpowiedzi posłużą Tobie jako inspiracja:

1.Jakie są moje wartości?**

Bliskość – pod którą rozumiem najbliższych, miłość, akceptację

Wiara – jestem człowiekiem dużej wiary i nie wyobrażam sobie życia bez moich przekonań (np. zasługuję w życiu na wszystko co najlepsze, wszystko czego dotknę zamieniam w piękno, jestem magnesem dla pieniędzy, moje życie jest moją nagrodą, skoro mam marzenie to mam też moc jego spełnienia, mam wszystko czego mi potrzeba, i wiele innych)

Dobrobyt emocjonalny – umysł w radości i spokoju – kocham moją mentalność i moją ezoteryczność. 😍

2.W czym jestem dobra?

Mam osiem silnych talentów – jestem dobra w tworzeniu dobrej atmosfery (Relator), jestem dobra w ulepszaniu (Maximizer), jestem dobra w logicznym myśleniu (Intellection), jestem dobra w doprowadzaniu spraw do końca (Responsibility), jestem dobra w dostrzeganiu szans i możliwości (Positivity), jestem dobra w dopasowywaniu się (Harmony), jestem dobra w widzeniu przyszłości (Futuristic), jestem dobra w dostrzeganiu jedności (Connectedness).

3.Za co mnie wynagrodzą?

Mój message:

 1. rozważania mentalne i ezoteryczne – od ponad kilkunastu lat
 2. organizowanie imprez sportowych, szkoleń i konferencji – ostatnie 10 lat
 3. aktywne inwestowanie w nieruchomości – od pięciu lat
 4. bycie świadomą mamą – od ponad trzech lat

4.Czego potrzebuje świat?

Według mnie Świat potrzebuje ludzi spełnionych!!!

————————————–

Z powyższych odpowiedzi wynika, że

Moja pasja (to co robię dla siebie):

Rozważania na temat rozwoju osobistego i duchowego (notowanie genialnych stwierdzeń, formułowanie uniwersalnych prawd, szukanie dlaczego, zgłębianie różnych filozofii istnienia).

Moja misja (to co robię naturalnie dla innych)

Inspirowanie innych do życia w Spełnieniu.

Moja profesja (to na czym mogłabym zarabiać)

W kameralnej atmosferze organizować i dopieszczać projekty, niosące wartość dla innych.

Moje powołanie (to do czego zostałam stworzona)

Organizowanie eventów związanych z tematyką samoświadomości.

Jakie jest moje Ikigai? 

Służyć dobrym słowem!

Tak, Ja Kamila Służę dobrym słowem zawsze i wszędzie. Robię to naturalnie, nieświadomie, z wielkim sercem (moim językiem miłości  właśnie słowa), pełna nadziei i wiary, że moje rzucone w Twoją duszę słowo zakiełkuje i da Tobie ulgę, natchnienie i wiarę. Bo wiem na pewno, że Ty i ja zostaliśmy stworzeni do życia w pełnym zdrowiu, miłości i obfitości, nie tylko finansowej!

Do usług 😉,

Kamila

————————————–

* Mam skłonność do intelektualizowania (wynika to z mojego talentu Intelekt) stąd też dużo czasu zajmuje mi sformułowanie ostatecznego twierdzenia.

** Kilka miesięcy temu przeszłam proces Formuły Geniuszu Taisji Laudy, który dał mi odpowiedzi na większość powyższych pytań. Od tamtego czasu mam klarowny obraz siebie, wiem dokąd zmierzam, wiem z czym zmierzam i wiem co mam robić po drodze. Powyższe rozważania sprawiły mi ogromną frajdę, ponieważ utwierdziły mnie w przekonaniu o naszej (mojej i Twojej) Genialności!

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply