Kreowanie życia w praktyce

Na czym polega Prowadzenie?

30 listopada 2017

Prowadzenie przez Boga to poddanie się życiu z pewnością w sercu, że wszystko co nas spotyka, jest nam potrzebne. To przekonanie, że zasługuję na wszystko co najlepsze i takie też życie jest mi pisane. To wiara w to, że moje potrzeby zostają zaspokojone, i że to, na co mam prawdziwą ochotę, będzie mi dane.

Jak dzieci (ale takie do 3 rż, bo poźniej to „mali dorośli” z niekoniecznie potrzebnymi schematami działań swoich rodziców). Dzieci też wiedzą, że muszą poddać się rodzicom, dać się im prowadzić. Że wszystko czego doświadczają jest dla ich dobra, nawet klaps w tyłek tuż po przyjściu na świat jest im potrzebny do prawidłowego oddychania. Dzieci oczekują samych cudów i cieszą się, nawet jeżeli w prezencie otrzymają jeden malutki różowy spinacz. Dzieci mają wewnętrzne przekonanie, że życie w dobrobycie emocjonalnym im się należy. No bo, dlaczego nie? Dzieci nie martwią się tym, że wczoraj im nie wyszło, dzisiaj jest dzisiaj i trzeba spróbować jeszcze raz. Dzieci nie myślą, że jutro będzie nagroda. Czują ekscytację w sercu, ale zabawa tu i teraz pochłania ich całkowicie. Dzieci wiedzą dokładnie czego chcą i głośno artykułują swoje potrzeby.

A czy Ty wiesz na co masz ochotę, na co zasługujesz?

Prowadzenie przez Boga to pewność, że On wie, czego mi potrzeba, co mi będzie służyć i On mi to da, wtedy kiedy będzie mi to potrzebne. To nie martwienie się na zapas. Dzieci jak czegoś potrzebują to mówią o tym i żyją dalej. Puszczają w świat swoje życzenie i zapominają, nie skupiają się na tym. Nie jest to dla nich sprawa życia i śmierci. Wierzą, że mamusia i tatuś się nimi zaopiekują.

A czy Ty wierzysz, że Twój Bóg się Tobą opiekuje?

Prowadzenie to niezachwiana wiara, że to czego mi potrzeba zostanie mi dane. To nie szukanie, szperanie, wybrzydzanie. Bóg nie chce, żebyś na to marnował swój czas. On da Tobie dokładnie to czego pragnie Twoje serce, wtedy kiedy będziesz gotowy to przyjąć. Określ czego potrzebujesz, do czego będzie Ci to służyć i rozejrzyj się, bo może Prezent od Niego, już na Ciebie czeka?…

Prowadzenie przez Boga to podejmowanie wszelkiego działania, pełnego dobrych emocji, wtedy i tylko wtedy kiedy jest zgodne z naszymi wartościami i towarzyszy temu duża radość. Mimo strachu, lęku, obaw i lenistwa. To świadome reagowanie na to, co przyniesie Życie z pełną akceptacją i zaufaniem.

Nasze życie jest pełne prezentów i lekcji, które potrzebne są nam do naszego rozwoju. Jesteśmy za mali i mamy zbyt dużą niewiedzę, aby teraz to zrozumieć, ale u schyłku życia, wszystkie nasze doświadczenia, relacje i emocje zaczną nam się układać jak puzzle. Fajnie byłoby spojrzeć wstecz i powiedzieć – To było moje życie! Moje! Naprawdę Moje Życie!

Prowadzenie przez Boga jest naturalne, nieprzymuszone, prawdziwe. To nie żmudna praca, to nie wysiłek, to z pewnością nie łamanie swoich zasad i wartości. To swobodne życie, pełne miłości i wdzięczności, za to co mam i za to co będę mieć. To wiara, że dzisiaj jest dobre, i jutro też będzie dobre. To odpuszczanie, to smutek jak się nie uda i przytulenie mentalne do Boga. A w chwilach radości to nawet przybijanie z Nim żółwika. Jeżeli się męczysz, zaczyna cię boleć głowa, zaczynają towarzyszyć ci emocje, które nie chcesz, żeby ci towarzyszyły – odpuść. To nie dla Ciebie. Życie w prowadzeniu, to życie łatwe, proste i przyjemne.

Bo jakież inne mogłoby być, skoro to On Ciebie prowadzi…

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply