Kreowanie życia w praktyce

Polub się.

27 czerwca 2017

Podczas ostatnich rozważań doszłam do wniosku, że w życiu należy dążyć do tego, że w przypadku utraty całego swojego majątku, zdrowia, a nawet najbliższych, wiesz, że dasz sobie radę, bo masz SIEBIE! W momencie kiedy wszystko co dotychczas posiadasz, przeminie, wiesz że nie załamiesz się, ponieważ nadal będziesz miał Siebie, będziesz miał z kim rozmawiać, z kim spędzać czas, z kim zwyczajnie być. Co zrobić, aby tak było? Trzeba się po prostu P O L U B I Ć!

A jak to zrobić? Zacznij siebie doceniać. Zobacz, gdzie jesteś, a gdzie zaczynałeś. Zobacz ile udało się Tobie osiągnąć na przełomie całego swojego życia, a skąd pochodzisz. Człowiek, który został lekarzem i pochodzi z rodziny lekarskiej dużo osiągnął, ale ten który został lekarzem, a wychował się w rodzinie sklepikarzy, osiągnął jeszcze więcej. Jestem pewna, że wielu z nas zrobiło milowy krok do przodu w swoich rodzinach, środowiskach. Być może część z Was nie wychowywała się w modelowej rodzinie, a mimo to stworzyła ciepły rodzinny dom. Może ktoś z Was nie miał odpowiednich wzorców w dzieciństwie, a mimo to jest najlepszym rodzicem dla swoich dzieci (czyli takim, którego sam chciałby mieć!). Droga, którą niejedno z nas musiało przejść, aby być tym kim jest, warta jest docenienia. Zacznij szanować siebie za to, kim się stałeś na przełomie swojego życia. Spójrz na przeszkody, trudności, braki w „normalnym dzieciństwie” i zobacz gdzie doszedłeś. Zacznijmy bić sobie brawo, za drogę którą przeszliśmy i nabierzmy do siebie szacunku za pracę, którą wykonaliśmy, aby znaleźć się tu gdzie jesteśmy.

Lubiąc siebie łatwiej jest pokonywać zakręty życiowe, ponieważ bez względu na wszystko zawsze będziemy mieli siebie. Często w trudnych sytuacjach zadaję sobie pytanie: Co najgorszego może się stać? Odpowiadając nieprzerwanie na to pytanie dochodzę często do sytuacji skrajnych, ale zawsze jestem gotowa je zaakceptować i przyjąć, ponieważ wiem, że bez względu na wszystko dam sobie radę, bo będę miała siebie.

Tego i Wam życzę.

Lubcie się, doceniajcie się i szanujcie <3

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply