Moja odpowiedź na życie

Świat jest dobry!

3 kwietnia 2016

Wierzę, że Świat jest dobry i doskonały. Wierzę, że nic się w nim nie dzieje z przypadku i wszystko co nas spotyka ma jakiś sens, który prędzej czy później zrozumiemy. Nielogiczne jest dla mnie, aby było inaczej, no bo dlaczego Wszechświat miałby stwarzać mi kłopoty, zsyłać nieszczęścia, zabierać mi marzenia? Dlaczego miałby mnie krzywdzić i chcieć dla mnie źle?

 

Wierzę, że Wszechświat nas kocha jak ojciec i daje nam to czego w danym momencie potrzebujemy. Wszystko nam daje z miłości i w imię miłości. Jeżeli doświadczamy przykrych dla nas sytuacji to tylko dlatego, że widocznie takich w danych momencie potrzebujemy do doskonalenia siebie i pracy nad sobą. W Świecie nic się nie dzieje z przypadku, wszystko ma jakiś sens, a życie z natury jest szczęśliwe, radosne i doskonale zdrowe.

A jeżeli się z naszym życiem nie zgadzamy, to z pewnością pewnego dnia, kiedy spojrzymy w przeszłość, zrozumiemy że wszystko co nas spotykało było nam potrzebne i niezbędne do naszego rozwoju.

Dwie wypracowane osoby powiedziały, że przeciwciśnieniem strachu jest miłość. Oznacza to dla mnie tyle, że jeżeli się czegoś boję to znaczy, że nie mam w sobie wystarczającej ilości miłości. Trzeba pokochać Świat, tak jak On nas pokochał.

Pamiętajmy, że Siła która nas prowadzi jest w 100% dobra i zawsze prowadzi nas w dobrym kierunku, jeżeli tylko sami chcemy tam zmierzać.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply