Moja odpowiedź na życie

Wyznaczać cele

4 czerwca 2017

Jest kilka zasad wyznaczania sobie celów i warto się do nich zastosować, ponieważ bardzo dobrze określony cel ma ogromny wpływ na jego realizację. Jeżeli dobrze się do tego przygotujemy i stworzymy nasz cel, będziemy pewni, że nie realizujemy w życiu celów innych ludzi, tylko kroczymy po wyznaczonej ścieżce dla siebie.

Wiele książek poświęconych tematyce rozwoju osobistego zachęca, aby dążyć w życiu do osiągnięcia jedności ciała i umysłu. Taki stan upewnia nas w tym, że coś jest dla nas dobre. Jeżeli umysł zaakceptuje to, co dusza pokocha, możemy być pewni, że właśnie określiliśmy nasze pragnienie. A ja głęboko wierzę w to, że takie właśnie pragnienia zaspokajamy, tak sprecyzowane marzenia, spełniamy.

Ja dzisiaj, dzięki książce Chcieć mniej – Kasi Kędzierskiej odkryłam, dlaczego chcę zostać minimalistką – po to, aby szybko pakować się na wakacje. Bycie minimalistką nie jest moim głównym celem. Głównym celem są podróże, a bycie minimalistką jest tylko atrybutem w realizacji celu, narzędziem do jego osiągnięcia. Kiedy odkryłam swój powód poczułam zgodę między moim logicznym umysłem i intuicyjną duszą i wiedziałam, że właśnie określiłam swoją inspiracją do działania. Odpowiedziałam sobie na bardzo ważne pytanie Dlaczego? i poznałam swoją prawdziwą wewnętrzną motywację. Ta świadomość jest niezbędna przy wyznaczaniu swoich celów, ponieważ pozwala zweryfikować, czy faktycznie chcę to robić, czy jest to moje i czy jest to marzenie, które jestem gotowa spełnić.

Jestem pewna, że człowiek może osiągnąć w życiu wszystko co sobie zaplanuje, jeżeli będzie wiedział dokładnie czego chce i faktycznie będzie tego pragnął całym sobą. A skąd będziemy mieli taką pewność? Jak mówi Vladim Zeland – jeżeli poczujesz, że Twój umysł zaciera ręce do działania, a dusza tańczy z radości to możesz być pewny, że właśnie określiłeś swoje marzenie, które prędzej czy później spełnisz.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply